12 Dans Eden Prenses Masalı


12 Dans Eden Prenses Masalı

12 Dans Eden Prenses Masalı

 Bir zamanlar uzak bir krallıkta, Kral ve 12 güzel kızı yaşarmış. Bu on iki prenses gece aynı odada uyurlarmış. Gece olduğu zaman Kral kızlarını yatak odasına kilitler, sabah oluncaya kadar odanın kilidini hiç açmazmış. Fakat garip olan şey, her sabah prenseslerin ayakkabılarının sanki bütün gece dans edilmiş gibi eski püskü görünmesiymiş. Her gece aynı şey yaşanıyormuş.

Kral her gece prensesleri odalarına kilitlemesine rağmen ayakkabılarının böyle eskimesine çok şaşırıyor ve Prenseslerin her gece nereye gittiğini merak ediyormuş. Bu olayı çözecek olan kişiyi ödüllendireceğini ve en beğendiği kızıyla o kişinin evlenmesine izin vereceğini duyurmuş kral. Fakat olayı çözemezse de zindana atarak cezalandıracakmış.

Birçok kişi olayı çözmek için krala gelmiş fakat hiç kimse ne olduğunu bulamamış. Eski bir asker bunu duymuş ve şansını denemeye karar vermiş. Bir büyücüye gitmiş. Büyücü, askere giydiği zaman onu görünmez yapacak bir pelerin vermiş. Büyücü askere bir de uyarıda bulunmuş. “Prenseslerden birisi sana içmen için şarap ikram ederse onu sakın içme.” demiş.

Asker, büyücünün yanından çıktıktan sonra kralın yanına gitmiş. Kral, onun adına bir ziyafet vermiş. Bütün gece güzel yemekler yenmiş, içkiler içilmiş. Asker, prenseslerin odasına ziyarete gittiği zaman, bir prenses ona bir kadeh şarap ikram etmiş. Fakat Asker, bu şarabı içer gibi yapıp gizlice saksıdaki çiçeğin içine boşaltmış. Prensesler askerin uyuduğunu zannedip, kendi aralarında konuşmaya başlamışlar. “Hazır asker uyumuşken hazırlanalım kızlar.” demişler. Asker, belli etmeden prensesleri göz ucuyla takip ediyormuş. Bütün prensesler şık kıyafetlerini giyip, sanki bir baloya gider gibi hazırlanmışlar. Prensesler, odanın altındaki gizli geçidin kapağını açıp, upuzun merdivenden aşağıya doğru inmeye başlamışlar. Asker, gizli geçidin kapağı kapanmadan, sihirli pelerini üstüne giyip, görünmez olmuş ve prensesleri gizlice takip etmeye başlamış.

12 Dans Eden Prenses Masalı

Prensesler şen şakrak bir halde büyük ormanın içinden geçip nehrin kenarına gelmişler. Nehrin kenarında, 12 prensesi 12 tane kayık bekliyormuş ve bu kayıkların içinde 12 tane prens varmış. Asker görünmez olduğu için kayıklardan bir tanesinin içine gizlice girmiş ve nehri geçmesini beklemiş.

 12 Dans Eden Prenses Masalı

Nehri geçmişler;

Nehri geçtikten sonra, çok büyük bir şatoya girmişler. Şatonun içinde muazzam bir balo düzenleniyormuş. İçerisi çok kalabalıkmış, kocaman bir yemek masasının üzerinde birbirinden lezzetli yemekler ve içecekler varmış. Dans pistinde, 12 prenses 12 prensle hiç durmadan dans ediyormuş ve ayakkabılarını eskitiyorlarmış. Asker, olayı çözdüğüne çok sevinmiş ama bunu kanıtlaması için Krala gösterecek bir delil lazımmış. Masadaki altın kadehlerden birini almak fikri gelmiş hemen aklına, kadehi almış ve gecenin sonunda prenseslerle birlikte gizlice tekrar şatoya dönmüş.

12 Dans Eden Prenses Masalı

Sabah olunca Asker, kralın yanına koşmuş ve olayı çözdüğünü anlatmış. Kral ilk başta inanmamış ama Asker, cebinden çıkardığı altın kadehi krala göstermiş. Kral sözünde durması gerektiğini bildiği için askere sormuş “Hangi kızımla evlenmek istesin?” diye. Asker en genç prensesi seçip, onunla evlenmiş ve sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

12 Dans Eden Prenses Masalı-Masal Oku

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
85
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
55
kahkaha attım
sevdim sevdim
81
sevdim
şaşırdım şaşırdım
26
şaşırdım
admin

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı