Aslan ile Kurbağa Masalı


Aslan ile Kurbağa

Aslan ile Kurbağa Masalı

Bir zamanlar içinde birbirinden değişik hayvanların yaşadığı kocaman bir orman varmış. Bu ormanın bir kralı varmış oda Aslanmış. Aslan bir kükrediği zaman diğer hayvanlar korkar, ona saygı gösterirlermiş. Aslanın kükreme sesi diğer hayvanlar tarafından çok iyi bilinirmiş. Kükrediği zaman diğer hayvanlar kendi aralarında “Eyvah Kral Aslan kükredi! Herhalde karnı acıktı ya da bir şeye çok sinirlendi.” diye konuşurlarmış.

Büyük ormanın ortasında bir gölet varmış. Aslan bu göleti çok sever ve oraya bazen su içmek için bazense uyumak için gelirmiş.

Bir gün, Aslan çok susamış ve gölete gitmiş. Suyunu içtikten sonra uykusu gelmiş ve kendi kendine “Bu göletin yanında biraz uyusam çok iyi gelecek.” diye düşünmüş. Tam gözlerini kapatmış uyuyacak iken çok kuvvetli “Vırrraak” diye bir ses duymuş. Gözlerini açmış, etrafına bakınmış fakat kimseyi görememiş. “Galiba yanlış duydum.” diye düşünmüş ve tam tekrar yatacakken sesi tekrar duymuş. Daha sonra sesi defalarca duymuş ama hala etrafında kimseyi göremiyormuş.

Aslan, etrafında kimseyi göremediği için korkmaya başlamış. Ses çok kuvvetli olduğu için karşısında kendi gibi iri bir hayvanı görmeyi umuyormuş. Fakat kimseyi göremiyormuş. Aslan, belki garip sesin sahibi sesini duyar ve kaçar diye meşhur kükremesini yapmış. Etrafına bakmış gelen giden kimse yokmuş.

Bir süre sonra, ufak bir kurbağa göletten zıplayarak Aslanın yanına kadar gelmiş. Aslanın karşısına geçip “Vırrraak” diye ses çıkarmış. Aslan çok şaşırmış. Kurbağaya dönüp “Hey ufaklık bu kadar kuvvetli bir ses senden mi çıkıyordu? Sabahtan beri sesin nereden geldiğini arıyorum. Aramızda kalsın hatta korktum bile.” demiş. Kurbağa “Özür dilerim Ormanımızın Kralı Aslan seni korkutmak istememiştim.” demiş ve oradan ayrılmış.

Aslan kurbağa gittikten “Koskoca ormanın kralıyım ama minnacık bir kurbağanın sesinden korktum. Demek ki korktuğun şeyi görmeden veya bilmeden korkmak çok saçma.” demiş ve kendi durumuna gülmüş.

Aslan ile Kurbağa Masalı : Masal Oku


Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
62
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
37
kahkaha attım
sevdim sevdim
38
sevdim
şaşırdım şaşırdım
93
şaşırdım
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı