Boşanma Çocuğu Nasıl Etkiler?


boşanma

Boşanma Çocuğu Nasıl Etkiler?

Günümüzde boşanma oranının önlenemez şekilde arttığı su götürmez bir gerçek. Binbir zahmetle ve emek harcayarak kurulan evlilik birliğinin bu kadar çabuk zedelenmesinde pek çok etmen mevcut elbette. Ekonomik, sosyal, fiziksel, zihinsel etmenleri rahatça en başlara yazabiliriz.

Peki evlilik kararını almak bu kadar zor iken boşanma kararını almak neden bu kadar kolay?? Sanırım artık tahammül eşiğimizin git gide sığ olması ve sevginin de bir yere kadar karın doyurması desek yanlış olmaz.

Boşanma kadar doğal bir durum yok aslında düşündüğümüzde… Hayat döngüsü kadar doğal… Ancak çocuklu çiftlerin boşanmasında sanırım bu doğallığa biraz halel geliyor. Zira iki kişinin verdiği evlilik kararından yalnızca büyükler etkilenirken, boşanma kararının verilmesinde etkilenenler hem büyükler hem de küçükler oluyor. Büyüklerin yarışında ise kaybeden hep masum küçükler…

Evliliğin temellerinin sağlam olmaması ve dengesinin oturması beklenmeden çocuk sahibi olan çiftlerde, bebek evliliğin temelinde dinamit etkisi yaratıyor. Boşanma sürecine girilmesi de haliyle ilişkilerin iyice çirkin bir hal almasına ve çocuğun sahip olunan bir meta gibi pazarlığa konu olmasına sebep oluyor. Bu koşullarda boşanan çiftler ise ilerleyen dönemde çocuğun gelişimini ve ruh sağlığını pek düşünemeden hareket ediyor. Yazık ki çocuk da yarım yamalak ebeveynlere sahip oluyor. Yarım kalan çocuğun ta kendisi oluyor ve ömrü boyunca çevresindeki insanlarla kendisini tamamlama çabası devam ediyor.

Aile kavramı bu kadar basite indirgendiğinde de geri kalan toplumsal ilişkilerin dejenerasyonu hızlanıyor. Yazık ki gelecekte çocuklarımızı nasıl ilişkiler bekliyor kestirmek çok güç. Umarım her şeyi bu kadar hızlı tüketmek yerine geri dönüşüme yönelmeyi ve elimizdekilerin değerini bilerek hareket etmeyi biran önce başarabiliriz. Sevgiler.

Boşanma Çocuğu Nasıl Etkiler? – Makaleler

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
93
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
65
kahkaha attım
sevdim sevdim
72
sevdim
şaşırdım şaşırdım
40
şaşırdım

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı