Boyama Kitabı

Boyama Kitabı

Boyama Kitabı, resimli sayfaların farklı kompozisyosyonlar kullanılarak; kara kalem, keçe kalem ve diğer sanatsal araçlarla süslenmesidir. Kitapta betimlenen nesnelerin tüm dış çizgileri basılı olur, ancak tamamı genelde siyah veya renksiz olur.

Faydaları;

Kalem ve fırçanın monoton hareketleri insanı rahatlatır. Kişinin renkleri kendi seçmesi ve farklı renklerde ortaya çıkan sonuçlar, insanın yaratıcılık yeteneğini geliştirmesine yardımcı olur. Renkli resimleri ortaya çıkarma sürecinin oldukça basit olması, sadece çocuklar arasında değil aynı zamanda yetişkinler arasında da popüler olmasını sağlamıştır.

Kitapları boyama; çocukların renkleri, şekilleri kavramasına yardımcı olur ve kendilerini saran dünya hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar.

Çocuklar için Boyama Kitapları

Boyama kitaplarının içinde çocuğunuzun o an istediği resmi boyamasına destek olup fırsat sunmanız, çocuğunuzun ben kimliğini oluşturmasında destek olup öz güvenini geliştirir. KAS BECERİLERİNİ GELİŞTİREN ÖNEMLİ BİR ARAÇ Boyamak çocuğun kas becerilerini geliştirmeye yönelik önemli bir araçtır. Elde ve parmakta bulunan küçük kasların çalışması, el göz koordinasyon, güç ve kontrol becerisini geliştirir. Boyama kitaplarını çocuğunuzun odaklanma yeteneği artırır, dikkatini geliştirip bilişsel ve görsel zihin gelişimini destekler.