Fare ile Aslan Masalı


aslan-ile-fare

Fare ile Aslan Masalı

Kocaman bir ormanın içinde türlü türlü hayvanlar yaşarmış. Bir gün ufak bir fare, ormanın içinde dolaşırken koca bir ağacın yanında uyuyan ormanlar kralı aslanı görmüş. Aslan, çok derin uyuyormuş fakat fare yine de çok tedirgin olmuş. Kendi kendine “Ben bu aslanı uyandırırsam bana çok kızar.” diye düşünmüş. Çok sessizce, ağır adımlarla yürüyormuş ama ne olduysa o anda olmuş yerde görmediği taşa takılmış ve “Tak” diye ses çıkmış.

Bu sesi duyan koca aslan,yerinden kalkmış “Hangi kendini bilmez beni uyandırdı? Koskoca ormanlar kralını uyandıracak cesaret kimdeymiş? Çabuk karşıma çıksın!” diye bağırmış. Minik fare,çok korkuyormuş ama aslandan kaçamayacağını da çok iyi biliyormuş, bu yüzden aslanın karşısına çıkmış “Kralımız çok özür dilerim ben istemeyerek sizi uyandırdım. Lütfen beni affedin!” demiş. Fakat aslan “Seni minik hayvan şimdi seni burada yok etmem lazım, benim seni affedebilmem için gerekli bir sebep söylemezsen seni yok ederim.” demiş. Fare, “Ey koca kralımız beni affedersiniz günün birinde belki size bir konuda yardımcı olabilirim.” demiş. Bunu duyan aslan kahkahalar atarak “Sen ve bana yardım etmek mi? Hiç güleceğim yoktu sen bana o küçücük halinle nasıl yardım edebilirsin komik şey? Fakat yine de seni affediyorum beni bu kadar güldürdüğün için.” demiş. Fare, çok sevinmiş ve çok teşekkür edip aslanın etrafından uzaklaşmış.

Günler geçmiş bir gün ormana avcılar gelmiş. Avcılar ormanda yaşayan aslanı yakalamak için tuzak kurmuşlar. Tabi koca aslanın bundan haberi olmadığı bütün heybetiyle ormanda dolaşıyor, etrafına o muhteşem kükremesini gösterip hava atıyormuş. Aslan, dolaşırken avcıların kurduğu tuzağa yakalanmış ve tuzak ipleri bir anda üstüne dolanmış. Aslan hareket edememiş olduğu yerde kalmış. O kadar kuvvetli olması da işe yaramamış ipler hareket etmesini engelliyormuş.

Oradan geçen minik fare, hayvanların kralının başının dertte olduğunu görmüş ve verdiği sözü hatırlamış. Koşa koşa aslanın yanına gitmiş “Merak etmeyin kralımız sizi şimdi kurtaracağım.” demiş. Hemen tuzağın iplerini tüm gücüyle kemirmeye başlamış ve birkaç dakika içinde bütün ipleri koparmış. Serbest kalan aslan ve fare avcılar oraya gelmeden kaçmayı başarmışlar.

aslan-ile-fare2

 Ormanın içine kadar kaçtıkları zaman aslan, fareye dönüp “Bana yardım edeceğine inanmadım, ama yanılmışım” demiş. Aslan ve küçük fare o günden sonra iyi arkadaş olmuşlar.

Fare ile Aslan Masalı Oku

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
35
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
97
kahkaha attım
sevdim sevdim
100
sevdim
şaşırdım şaşırdım
66
şaşırdım
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı