Hansel ve Gretel Masalı


Hansel ve Gretel Masalı

Hansel ve Gretel Masalı

 Fakir bir oduncu ile karısının Hansel ile Gretel adında iki çocuğu varmış. Fakir oldukları için Hansel ile Gretel babası ormanda çalışırken ona yardım ederlermiş. Bir gün, Hansel ile Gretel ormanda babalarına yardım ederlerken konuşup şakalaşırlarken ormanın derinliklerine gittiklerini fark etmemişler ve kaybolmuşlar Kaybolduklarını anlayan Hansel cebinde bulunan ekmek kırıntılarını aynı yoldan tekrar geçmemek ve evin yolunu bulabilmek için tek tek orman yoluna atmış. Kuşlar bütün kırıntıları yediği için iki kardeş aynı yerlerde dolaşıp durmuşlar ve eve dönüş yolunu bulamamışlar.

Akşam olmak üzereymiş, Hansel ile Gretel acıkmış ve çok yorulmuşlar. Uzun bir süre yürüdükten sonra, çikolata, şeker ve pastadan yapılmış bir kır evi görmüşler. “Bak Hansel! Çikolatadan yapılmış bir ev!” diye bağırmış Gretel. Çikolata ve pastaya bayılan iki kardeş hemen evin bisküviden kapısını ve çikolatadan olan pencerelerini yemeye başlamışlar. Hansel ile Gretel ‘in bilmediği bir şey varmış, o evde yaşlı bir cadı yaşıyormuş. Cadı Hansel ile Gretel’i fark etmiş ve dışarı çıkmış. “Çocuklar epey açsınız anlaşılan, içeride bunlardan daha fazla ve güzel pasta ve çikolatalar var. Haydi gelin de yiyin.” demiş.

Hansel ve Gretel Masalı

 Cadının bu teklifini hiç düşünmeden kabul eden Hansel  Gretel ile eve girmiş. Ancak cadının bir anda gülümseyen yüzünde korkunç bir ifade belirmiş. Cadı Hansel’i bir kafese kilitlemiş ve Gretel’i de mutfakta yemek yapmaya zorlamış. Cadının asıl amacı Gretel’e yaptırdığı yemekleri Hansel’e yedirip onu şişmanlatmakmış. Cadı Hansel’in parmağını kafesten uzatmasını isteyip, şişmanlayıp şişmanlamadığını kontrol ediyormuş. Akıllı Hansel kafeste bulduğu tavuk kemiğini cadıya uzatıyor ve hiç şişmanlamadığını sanmasını sağlıyormuş.

Hansel ve Gretel Masalı

 Zaman geçtikçe cadı Hansel’in kilo almamasından Gretel’i sorumlu tutmuş. Kötü yemekler yaptığını ve kardeşinin hiç kilo almadığını söylemiş. Gretel fırının gazını kapatmış ve bozulduğu için yemeklerin pişmediğini söylemiş cadıya. Kötü cadı fırına bakarken de arkadan itmiş ve fırının içine kapatmış cadıyı.  Cadı, fırının içine düştüğünde Hansel ile Gretel evden kaçmışlar.

Hansel ve Gretel Masalı

 Ormanda herkes onları arıyormuş ve babaları Hansel ile Gretel’i bulunca çok sevinmiş. Hansel ile Gretel ailesinden çok özür dilemiş, bir daha ormanda çalışırken yanlarından uzaklaşmayacaklarına dair onlara söz vermişler ve sonsuza dek mutlu yaşamışlar.

 

Hansel ve Gretel Masalı – Yazar : Grimm Kardeşler

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
51
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
18
kahkaha attım
sevdim sevdim
31
sevdim
şaşırdım şaşırdım
86
şaşırdım
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı