İki İnatçı Keçi Masalı


İki İnatçı Keçi Masalı

İki İnatçı Keçi Masalı

Bir ormanda yaşayan siyah ve beyaz renkli iki keçi varmış. Bu keçiler bir gün çok acıkmış ve otlayacakları çimenlik aramaya başlamışlar fakat diğer hayvanlar bütün çimenleri yediği için çok uzaklara kadar yürümüşler. Sonunda kendilerine yetecek kadar çimenlik bulmuşlar ama bir çimenlik derenin sağ yanında diğeri ise sol yanında bulunuyormuş. Keçiler aralarında anlaşmışlar siyah keçi beyaz keçiye “Keçi kardeş sen derenin sağ yanında otla ben ise sol yanında otlayacağım” demiş. Beyaz keçi kabul etmiş ve köprünün üzerinden geçerek derenin sağ tarafına geçmiş.

Öğle vakti çimleri yemeye başlamışlar ama doymamışlar akşam üstü olmuş ve çimler çok azalmış. Gözleri doymayan keçiler aynı anda düşünmüşler “Acaba diğer keçi çimlerin hepsini yemiş midir? Biraz gideyim de orada onun çimlerini de yiyeyim bari.” İki keçi de koşa koşa köprüyü geçmek için köprünün ortasına kadar koşmuş.

Köprünün ortasında iki keçi burun buruna gelmişler çünkü köprü o kadar darmış ki anca bir keçinin geçebileceği kadar yer varmış. Beyaz keçi siyah keçiye “Geri çık! İlk benim geçmem lazım.” demiş. Bunu duyan siyah keçi “Hadi oradan kimseye yol vermem ben ilk ben geçeceğim sen geri çık çabuk.”demiş ve iki keçi kafa kafaya tokuşturup birbirlerini ittirmeye başlamışlar.

Saatler geçmiş iki inatçı keçi de inadından vazgeçmeden birbirlerini ittirmeye devam ediyorlarmış. Sonunda iki keçi de çok yorulmuşlar ve yorgunluktan ikisi de dereye düşmüşler. Deredeki akan su keçileri saatlerce sürüklemiş en sonunda keçiler karaya çıkmışlar.

Yaptıklarının hata olduğunu fark eden keçiler birbirlerinden özür dilemişler. Keçiler, “Keçi kardeşim kendi açgözlülüğümüz ve inadımız yüzünden az kalsın zarar görecektik. Beraber paylaşmayı akıl etseydik bunlar olmayacaktı.”demişler.

İki İnatçı Keçi Masalı-Masal Oku

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
53
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
22
kahkaha attım
sevdim sevdim
20
sevdim
şaşırdım şaşırdım
86
şaşırdım
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı