İki İyi Arkadaş Hikayesi


iki iyi arkadaş hikayesi

İki İyi Arkadaş Hikayesi

Kerem ve Emre en iyi iki arkadaşlardı. Birçok sebepten ötürü tartıştılar ama arkadaşlıklarından asla vazgeçmediler. Bir gün iş aramaya gittiler ve para kazanmak için birçok yeri ziyaret ettiler. Çeşitli yerlerden, köylerden, kasabalardan, ormanlardan ve plajlardan geçtiler. Birbirlerine yolculukları boyunca destek oldular.

Bir gün bir çöle ulaştılar. Çok az yiyecek ve su içtiler. Kerem, daha sonra kullanmak üzere yiyecek ve suyu biriktirmeleri gerektiğini söyledi. Ancak Emre aynı fikirde değildi. Çok susadığı için su içmek istedi. Su için birbirleriyle kavga ettiler. Kerem Emre’yi çok üzdü ve sessizce yürüdüler. Emre kumun üzerine şöyle yazdı: “En iyi arkadaşım beni üzdü!”

Sonunda bir vahaya ulaştılar. Çok mutluydular ve suda çok eğlendiler. İkisi de banyo yaparken, Emre dikkatsizlikle suda nefessiz kalmaya başladı. Kerem ona koştu ve onu kurtardı.

Emre  arkadaşına sarıldı ve ona teşekkür etti. Biraz dinlendiler ve oradan ayrılmaya karar verdiler. Ayrılmak üzereyken, Emre kayanın üzerine bir şey oydu.

“En iyi arkadaşım hayatımı kurtardı!”.

Kerem Emre’ye “Ne yazıyorsun?” diye sordu.

Emre “Beni üzdüğün zaman, kuma yazmıştım. Rüzgar şimdiye kadar havaya uçururdu. Ancak, hayatımı kurtardığında, onu kayaya yazdım. Sonsuza dek orada kalacak. ” dedi.

Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar…

Hiçbir arkadaş arkadaşlığını ispat edene kadar gerçek arkadaş değildir. Bırakın ilk önce kendilerini göstersinler.

Bize yapılan iyilikleri asla unutmamalıyız.

İki İyi Arkadaş Hikayesi – Hikaye Oku


admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir