Kırmızı Başlıklı Kız Masalı


Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Bir zamanlar uzak diyarlarda bir kız yaşarmış. Bu kıza büyük annesi kırmızı bir başlık hediye etmiş. Bu nedenle herkes ona Kırmızı Başlıklı Kız dermiş. Bir gün Annesi,  Başlıklı Kıza “Al bu içi yemek dolu sepeti Büyük annenin ormandaki evine götür. Ama yolda fazla oyalanma ve yabancı birini görürsen de sakın konuşma.” demiş.  Başlıklı Kız ormanda giderken kelebekleri, sincapları ve güzel çiçekleri görünce annesinin sözünü unutmuş ve büyük annesine çiçek toplarken zamanın nasıl geçtiğini anlamamış. Bu sırada Kötü Kalpli Kurt Başlıklı Kızı görmüş ve yanına gelmiş. “  Başlıklı Kız! Nereye gidiyorsun sen böyle ormanda?” demiş.  Başlıklı Kız da cevap vermiş “Bu sepetteki yiyecekleri büyük anneme götürüyorum.” demiş.

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Bunu duyan Kötü Kalpli Kurt, koşa koşa Büyük annenin evine Başlıklı Kız’dan önce varmış. Büyük anneyi dolaba saklayan kurt daha sonra Büyük annenin kıyafetlerini giyip, gözlüklerini takmış ve yatağına uzanarak Başlıklı Kızı beklemeye başlamış. Başlıklı Kız, Büyük Annesinin evine gelmiş, kapıyı çalmış. “Büyük anne ben geldim. Başlıklı Kız.” demiş. Kurt, Büyük annesinin sesini taklit ederek “İçeri gel kızım.” demiş. Başlıklı Kız yatak odasına gitmiş ve Büyük annesini yatakta yatarken bulmuş.

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Başlıklı Kız merakla sormuş; “Büyük anne senin gözlerin neden bu kadar büyük?” Büyük annenin kılığındaki Kurt cevap vermiş “Seni daha iyi görebilmek için kızım.” demiş. Başlıklı Kız tekrar sormuş “Büyük anne peki senin kulakların niye bu kadar büyük?”  Kötü Kurt cevap vermiş “Seni daha iyi duyabilmek için kızım.” Başlıklı Kız çok şaşırmış ama son sorusunu sormuş “Büyük anne peki senin dişlerin niye bu kadar büyük?” Kötü Kurt soruya hemen cevap vermiş “Seni daha iyi yiyebilmek için kızım!” demiş ve Başlıklı Kızın üzerine atlamış.

Başlıklı Kız hemen kurtulmuş ve kendini evin dışına atmış, tam o sırada oradan geçen ormancı, Başlıklı Kızın Kurttan kaçtığını görmüşler ve hemen yardım etmeye gitmişler. Ellerindeki sopalar ile Kurdu oradan kovalayıp, Büyük anneyi dolaptan çıkarmışlar Büyük anne ve Kırmızı Başlıklı Kız Kötü Kurttan kurtulduklarına çok sevinip birbirlerine sarılmışlar. Kırmızı Başlıklı Kız yaşadığı olay sonunda dersini almış, bir daha annesinin sözünden çıkmamış ve yolda gördüğü yabancılarla asla konuşmamış.

 Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı -Yazar : Grimm Kardeşler


Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
47
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
13
kahkaha attım
sevdim sevdim
123
sevdim
şaşırdım şaşırdım
74
şaşırdım
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı