Kırmızı Başlıklı Kız Masalı


Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Bir zamanlar uzak diyarlarda bir kız yaşarmış. Bu kıza büyük annesi kırmızı bir başlık hediye etmiş. Bu nedenle herkes ona Kırmızı Başlıklı Kız dermiş. Bir gün Annesi,  Başlıklı Kıza “Al bu içi yemek dolu sepeti Büyük annenin ormandaki evine götür. Ama yolda fazla oyalanma ve yabancı birini görürsen de sakın konuşma.” demiş.  Başlıklı Kız ormanda giderken kelebekleri, sincapları ve güzel çiçekleri görünce annesinin sözünü unutmuş ve büyük annesine çiçek toplarken zamanın nasıl geçtiğini anlamamış. Bu sırada Kötü Kalpli Kurt Başlıklı Kızı görmüş ve yanına gelmiş. “  Başlıklı Kız! Nereye gidiyorsun sen böyle ormanda?” demiş.  Başlıklı Kız da cevap vermiş “Bu sepetteki yiyecekleri büyük anneme götürüyorum.” demiş.

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Bunu duyan Kötü Kalpli Kurt, koşa koşa Büyük annenin evine Başlıklı Kız’dan önce varmış. Büyük anneyi dolaba saklayan kurt daha sonra Büyük annenin kıyafetlerini giyip, gözlüklerini takmış ve yatağına uzanarak Başlıklı Kızı beklemeye başlamış. Başlıklı Kız, Büyük Annesinin evine gelmiş, kapıyı çalmış. “Büyük anne ben geldim. Başlıklı Kız.” demiş. Kurt, Büyük annesinin sesini taklit ederek “İçeri gel kızım.” demiş. Başlıklı Kız yatak odasına gitmiş ve Büyük annesini yatakta yatarken bulmuş.

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Başlıklı Kız merakla sormuş;

“Büyük anne senin gözlerin neden bu kadar büyük?” Büyük annenin kılığındaki Kurt cevap vermiş “Seni daha iyi görebilmek için kızım.” demiş. Başlıklı Kız tekrar sormuş “Büyük anne peki senin kulakların niye bu kadar büyük?”  Kötü Kurt cevap vermiş “Seni daha iyi duyabilmek için kızım.” Başlıklı Kız çok şaşırmış ama son sorusunu sormuş “Büyük anne peki senin dişlerin niye bu kadar büyük?” Kötü Kurt soruya hemen cevap vermiş “Seni daha iyi yiyebilmek için kızım!” demiş ve Başlıklı Kızın üzerine atlamış.

Başlıklı Kız hemen kurtulmuş ve kendini evin dışına atmış, tam o sırada oradan geçen ormancı, Başlıklı Kızın Kurttan kaçtığını görmüşler ve hemen yardım etmeye gitmişler. Ellerindeki sopalar ile Kurdu oradan kovalayıp, Büyük anneyi dolaptan çıkarmışlar Büyük anne ve Kırmızı Başlıklı Kız Kötü Kurttan kurtulduklarına çok sevinip birbirlerine sarılmışlar. Kırmızı Başlıklı Kız yaşadığı olay sonunda dersini almış, bir daha annesinin sözünden çıkmamış ve yolda gördüğü yabancılarla asla konuşmamış.

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı -Yazar : Grimm Kardeşler


admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir