Koza ve Kelebek Hikayesi


kelebek-koza

Koza ve Kelebek Hikayesi

Birçoğumuz güzel ve renkli bir kelebeğin tırtıllardan geldiğini biliyoruz! İşte normal bir kelebek olarak hayatını asla yaşayamayan bir kelebeğin öyküsü.

Bir gün adamın biri bir koza gördü. Kelebekleri severdi ve harika renklere bayılırdı. Aslında, kelebeklere çok fazla zaman harcıyordu. Çirkin bir tırtılın güzel bir kelebeğe dönüşmek için nasıl mücadele edeceğini biliyordu.

Küçücük açılmış bir koza buldu. Bu durum kelebeğin, dünyanın tadını çıkarması için yola çıkmaya çalıştığı anlamına geliyordu. Kelebeğin kozadan nasıl çıkacağını izlemeye karar verdi. Kelebeği birkaç saat boyunca kabuğunu kırmaya çalışırken izledi. Koza ve kelebek ile neredeyse 10 saatten fazla zaman harcadı. Kelebek, küçük açıklıktan çıkıp saatlerce çıkmak için çok uğraştı. Ne yazık ki, birkaç saat boyunca sürekli denemelerden sonra bile, ilerleme kaydedilmedi. Kelebeğin elinden gelenin en iyisini denediği ve daha fazla deneyemediği anlaşılıyordu.

Kelebeklere tutkusu ve aşkı olan adam, kelebeğe yardım etmeye karar verdi. Bir makas aldı ve kelebeği daha kolay çıkması için kozayı kesti. Kelebek hiçbir mücadele etmeden çıktı!

Ne yazık ki, kelebek artık güzel görünmüyordu ve küçük ve solmuş kanatları olan şişmiş bir gövdesi vardı.

Adam, kelebeğin kozadan çıkması için mücadelesini yarıda bırakmıştı. Kelebeği izlemeye devam etti ve güzel kanatlarıyla uçmasını görmek için bekledi. Ama beklediği olmadı zavallı kelebek kozadan çıkmak için vereceği mücadeleyi veremediği için şişmiş gövdesi zayıflayamadı ve uçamadı.

Ne yazık ki, kelebek az önce solmuş kanatlarla ve kocaman bir gövdeyle dolaştı.  Adam iyi bir niyetle yapmış olmasına rağmen, sadece mücadelelerden geçerek kelebeğin güçlü, kanatlı güzel görünebileceğini bilmiyordu.

Kelebeğin kozasından çıkması için harcanan çaba, vücutta depolanan sıvının kanatlara dönüştürülmesini sağlar. Böylece, beden daha hafif ve daha küçük olacak ve kanatlar güzel ve geniş olacaktır.

Eğer herhangi bir mücadeleye girmek istemiyorsak, uçamayacağız!

Mücadeleler bizi güçlendirir!

Koza ve Kelebek Hikayesi : Hikaye Oku

admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir