Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Masalı


Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

Bir zamanlar, Pamuk adında beyaz tenli, mavi gözlü çok güzel bir prenses yaşarmış. Annesi, Pamuk daha çok küçükken ölmüş ve Pamuğun babası kötü kalpli bir kraliçe ile evlenmiş. Bu kraliçe çok güzelmiş ama aynı zamanda çok zalimmiş.

Kötü kraliçe, krallığın en güzel kadını olmak istiyormuş ve sık sık sihirli aynasına soruyormuş, “Ayna!  Ayna! Söyle bana benden güzeli var mı bu dünyada? ”Ve sihirli ayna şöyle dermiş: “Yok kraliçem!” Ama yıllar sonra, ayna cevabını değiştirmiş, “Var kraliçem! Pamuk sizden daha güzel.” Kötü kraliçe çok öfkelenmiş ve Pamuk Prensesi çok kıskanmış. Hemen Avcıyı çağırıp “Pamuk Prensesi ormana götürüp öldürmeni ve Prensesin kalbini bana getirmeni istiyorum.” Diye emretmiş.

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

Fakat Avcı, Pamuk ile ormana gittiğine onun güzelliğine ve masumluğuna acımış ve onu serbest bırakmış. Avcı, Kraliçeye gidip “Pamuk öldü Kraliçem ama kalbini getirmeyi unuttum.” demiş.  Pamuk bütün gece ormanda dolaşıp ağlamış.

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

Sabah olunca;

Ormanda dolaşan Prenses, küçük bir orman kulübesi görmüş ve sessizce içeri girmiş. İçeride kimse yokmuş, ama masada yedi tabak ve yatak odasında yedi küçük yatak bulmuş. Harika bir yemek pişirip evi temizlemiş ve yorulmuş, sonunda minik yataklardan birinde uyuyakalmış. Gece olduğunda, kulübenin sahibi olan yedi cüce eve gelmiş ve Pamuk Prensesi uyurken bulmuşlar.

Uyandığında hikâyesini anlattığı zaman, yedi cüceler Pamuk Prenses’den onlarla kalmasını istemişler ve Pamuk bu teklifi kabul etmiş. Ne zaman cüceler uzağa gitseler, Pamuk Prenses onlar için lezzetli yemekler yaparmış. Cüceler onu çok sevmişler ve korumak istemişler. Her sabah, evden ayrıldıklarında, asla yabancılara kapıyı açmamasını söylemişler.

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

Bu arada, sarayda, Kötü Kraliçe aynaya sormuş “Ayna!  Ayna! Söyle bana benden güzeli var mı bu dünyada?” Ayna yanıtlamış “Var kraliçem! Pamuk Prenses sizden daha güzel ve ormanda yedi küçük cüceyle beraber yaşıyor.” demiş. Kötü kraliçe bunu duyunca çok sinirlenmiş ve Avcının kendisine yalan söylediğini anlamış.

Kraliçe o kadar kötüymüş ki aslında büyü yapmayı da biliyormuş. Hemen zehirli iksir büyüsü yapıp, çok güzel bir kırmızı elmanın içine bu zehri yerleştirmiş. Sonra kıyafetlerini değiştirip sanki köylü bir kadın gibi giyinip, elmalarıyla birlikte ormana gitmiş.

Kulübenin kapısını çalmış ve “Güzel kızım benim! içeri girmeme izin ver! Bak senin için neyim var!” demiş. Pamuk Prenses, “Çok üzgünüm yaşlı bayan, içeri girmenize izin veremem! Yedi cüceler bana yabancılarla konuşmamamı söylediler!” demiş. Ama sonra Pamuk parlak kırmızı elmaları görmüş ve kapıyı açmış. Kötü kalpli cadı ona zehirli elmayı vermiş ve Pamuk Prenses elmadan bir ısırık aldığında derin bir uykuya dalmış.

Yedi cüceler eve geldiklerinde O’nu yerde yatarken bulmuşlar ve çok üzülmüşler. Bütün gece ağlamışlar ve sonra Pamuk  için camdan bir kutu yapmışlar, kutuyu da kulübenin önündeki bahçeye koymuşlar.

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler Masalı

Kulübenin önünden geçen yakışıklı bir prens camdan kutunun içinde yatan prensesi görmüş ve güzelliği karşısında ne yapacağını bilememiş. Prens; cücelere “Prenses çok güzel ona aşık oldum lütfen bir kez öpmeme izin verin kendisini!” demiş. Cüceler kabul etmişler. Prens, eğilmiş ve Pamuk Prensesin alnına bir öpücük kondurmuş tam o esnada Prenses gözleri açmış. Bu öpücük büyünün etkisini bozmuş ve prensesi zehirden kurtarmış. Prens ve yedi cüceler çok sevinmişler. Yakışıklı Prens ile Pamuk Prenses evlenmiş ve saraylarında sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Yazar : Grimm Kardeşler


Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
85
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
57
kahkaha attım
sevdim sevdim
62
sevdim
şaşırdım şaşırdım
28
şaşırdım
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı