Sandıklı Şehir ve Gölgeler Krallığı-Pınar Doludeniz (Kitap Tavsiyesi)


Sandıklı Şehir ve Gölgeler Krallığı-Pınar Doludeniz


Değerli okurlarımız ,sevgili çocuklar kitap tavsiyesi bölümümüzde sizlere beğenerek okuduğumuz, yazar Pınar Doludeniz’in kaleminden çıkan ” Sandıklı Şehir ve Gölgeler Krallığı ” kitabına göz atacağız.

Pınar Doludeniz’in yazdığı Sandıklı Şehir ve Gölgeler Krallığı,fantastik bir dünyanın kapılarını aralayarak hayal dünyasının sınırlarını zorluyor.İyiliğin,arkadaşlığın,birlikte başarmanın işlendiği roman,sıkça kullanılan farklı deyimlerle de çocuklar için eğitici olacak nitelikte.

Bundan binlerce yıl önce; bencil, kötü kalpli, zalim mi zalim bir Gölgeler Kralı yaşarmış. Mutlu insanların gölgeleriyle yaşar, gücüne güç katarmış. Bunun için insanların gölgelerini çalıyor, bilinç ve hafızalarını yok ediyormuş. Bir gün insanlar, kendilerini Gölgeler Kralı’ndan kurtaracak gönüllü, babayiğit savaşçılar seçmek için bir yarışma düzenlemişler. Yarışmayı kazanan Koca Yiğit olmuş. Yarışmada iyi derece yapanları da Koca Yiğit’in yanına yardımcı olarak vermişler.

Koca Yiğit ve arkadaşları, Büyücü Derintos’un hazırladığı iksirlerle daha da güçlenip tam bir savaşçı olmuşlar. Gölgeler Kralı’na karşı yaptıkları savaşı kazanıp onu karanlıklara hapsetmişler. Aradan yıllar geçmiş. Birgün; Gölgeler Kralı’nı hapsolduğu karanlıktan onun soyundan gelen biri, gizemli güçlerin de yardımıyla kurtarmayı başarmış.

Gölgeler Kralı, intikam için çok daha güçlü olarak geri dönmüş. Büyük bir orduyla büyük bir savaşa hazırmış. Dünyanın şimdiye kadar hiç görmediği bir savaş, insanlığın kaderini yeniden belirleyecekmiş.

– Peki bu kötü kalpliler ile iyi kalplilerin savaşını kim kazanmış?..

Kitabı : www.kitapmuptelasi.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.

Çocuk Masal – Genel


admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir