Sindirella Masalı (Külkedisi)


Sindirella Masalı

Sindirella Masalı

Bir zamanlar Sindirella adında güzel bir kız varmış. Sindirella, annesini kaybettikten sonra babasının evlendiği kötü üvey annesi ve iki üvey kız kardeşi ile yaşarmış. Bunlar Sindirella ‘ya çok kötü davranırlarmış. Sindirella ‘nın sobayı yakarken sürekli yüzü gözü is içerisinde kaldığı için ona külkedisi lakabını takmışlar. Külkedisi yerleri sil! Külkedisi bulaşıkları yıka! Külkedisi çamaşırları yıka! Külkedisi aşağı, Külkedisi yukarı… Bir gün kralın sarayında büyük bir balo verileceği ve Prensin evleneceği kızı seçeceği duyurulmuş. Bütün evlilik yaşı gelen genç kızlar saraya davet edilmiş. Ancak Sindirella’nın üvey annesi onun baloya gitmesine izin vermemiş. Külkedisi, üvey annesi ve üvey kız kardeşleri için baloya gidecekleri yeni kıyafetleri ütülemiş, onların saçlarını yapmış, giyinmelerine yardım etmiş ve bütün evi temizleyip çok yorulmuş. Onlar baloya gitmişler ve Sindirella’yı evde yalnız bırakmışlar.

Sindirella Masalı

Sindirella çok üzülmüş ve ağlamaya başlamış. Sindirella ağlarken bahçede bir iyilik perisi gelmiş ve “Ağlama, Külkedisi! Seni baloya göndereceğim!” demiş. Külkedisi periye “Balo için giyecek bir elbisem yok!”  demiş.  Peri, sihirli değneğini sallamış ve Sindirella’nın eski kıyafetlerini yeni ve güzel bir elbiseye dönüştürmüş! Peri, Sindirella’nın ayaklarına sihirli değneği ile dokunmuş ve o eski püskü ayakkabılar yeni cam ayakkabılara dönüşmüş! “Peki ben baloya nasıl gideceğim?” diye sormuş Sindirella. Peri, mutfakta bir kabak ve yanında oynayan altı fare bulmuş. Onlara sihirli değnek ile dokunmuş ve fareler dört parlak siyah ata ve   iki şoföre dönüşmüş. Kabak ise altın bir at arabasına dönüşmüş. Külkedisi çok sevinmiş ve dört siyah at tarafından çekilen at arabası ile yola çıkmış. Ayrılmadan önce Peri, “Sindirella, Bu sihir sadece gece yarısına kadar devam edecek! O zamana kadar eve ulaşmalısın!” demiş.

Sindirella Masalı

Saraya varmış;

Sindirella, saraya girdiğinde, herkes güzelliğinden etkilenmiş. Sindirella’nın üvey annesi ve üvey kardeşleri bile, güzel kıyafetler içinde onu tanıyamamış. Yakışıklı prens onu görür görmez etkilenmiş ve yanına giderek “Bu dansı bana lütfeder misin?” diye sormuş. Sindirella “Evet!”  demiş. Prens bütün gece onunla dans etmiş ve hiç kimse Külkedisi’ni tanıyamamış.

Sindirella Masalı

Külkedisi, prensle dans etmekten çok mutluymuş ve zamanın nasıl geçtiğini anlamamış. Perinin söylediğini neredeyse unutuyormuş. Saat on ikiye gelip de gong çalınca, Sindirella perinin sözlerini hatırlamış ve hiçbir şey söylemeden Prensin yanından ayrılmış. Merdivenlerden koşarak inerken cam ayakkabılarından biri çıkmış ama Sindirella bunun için geri dönememiş.

Sindirella Masalı

Eve dönünce;

At arabası balkabağına, atlar farelere ve onun güzel balo elbisesi paçavra kıyafetlere dönüşmüş. Üvey annesi ve üvey kız kardeşleri bundan kısa bir süre sonra eve ulaşmışlar ve bütün gece Prensle dans eden güzel prensesten bahsediyorlarmış.

Prens, Sindirella’ya âşık olmuş ve güzel kızın kim olduğunu öğrenmek istemiş ancak adını bile bilmiyormuş. Prens, Sindirella’nın ayağından çıkan cam ayakkabıyı merdivenlerde bulmuş. Sindirella’yı bulmak umuduyla, “Halkımdan kimin ayağı bu ayakkabıya tam uyarsa onunla evleneceğim” demiş. Ertesi gün, prens ve hizmetçileri Sindirella’nın düşürdüğü cam ayakkabıyı almışlar ve krallıktaki bütün evlere gitmişler.  Krallıktaki bütün kadınlar ayakkabıyı denemiş ama ayakkabı hiçbirine uymamış. Sindirella’nın üvey kardeşleri de cam ayakkabıyı denemişler ancak o kocaman ayakları ayakkabıya sığmamış. Sindirella’nın üvey annesi, Sindirella’nın ayakkabıyı denemesine izin vermemiş. Prens umudunu kesmek üzereyken Sindirella’yı camda görmüş ve “Küçük Hanım rica etsem ayakkabıyı siz de deneyebilir misiniz?” demiş. Ayakkabı, Sindirella’nın ayağına mükemmel bir şekilde uymuş. Prens, onu hemen tanımış ve oracıkta evlenme teklif etmiş. Sindirella bu teklifi hiç düşünmeden kabul etmiş. Dillere destan bir düğün ile evlenmişler ve birlikte sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Sindirella Masalı –Masal Oku


Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
18
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
77
kahkaha attım
sevdim sevdim
89
sevdim
şaşırdım şaşırdım
46
şaşırdım
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı