Tombik Zürafa Masalı


Tombik Zürafa Masalı

Tombik Zürafa Masalı

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, ormanın derinliklerinde, zürafa ailesinde yeni bir bebek zürafa doğmuş.

Bebek zürafa doğduğunda ailesi çok sevinmiş. Uzun zamandır bir çocuklarının olmasını istiyorlarmış. Akrabaları sürekli bebek zürafayı görmek için ziyarete gelmişler.

Bebek zürafa yemek yemeyi çok seviyormuş. Sürekli bir şeyler yemek için ağlıyormuş, bir türlü doymuyormuş. Annesi “Bu zürafa neden hiç doymuyor? Hep daha fazlasını istiyor “diye düşünüyormuş.

Günler geçmiş, zürafa büyümeye başlamış ama diğer zürafalara göre biraz daha şişmanmış. Arkadaşları onu görünce “Tombik zürafa” diye alay ediyorlarmış.

Okula başladığında zürafanın öğretmeni bir yarışma yapmaya karar vermiş. Bu yarışma bir koşu yarışmasıymış. Öğretmeni “Bütün zürafalar yanıma gelin ve sıraya girin. İşaretimle koşmaya başlayacaksınız ve en hızlı koşanınız yarışı kazanacak.” demiş. Arkadaşları “Tombik bu yarışmayı kazanman imkansız sen bizim gibi ince ve uzun değilsin” demişler ama tombik zürafa onları dinlememiş çünkü kendine güveniyormuş.

Öğretmen işareti vermiş ve yarış başlamış. Tombik zürafa o kadar hızlı koşuyormuş ki arkasındakiler gözden kaybolmuş dakikalar sonra yarışı birinci olarak bitirmiş. Tombik, kazandığına çok sevinmiş, öğretmeni onu tebrik etmiş. Arkadaşları Tombiğin nasıl bu kadar hızlı koşabildiğini anlamamışlar ve onunla alay ettikleri için utanmışlar. Arkadaşları tombiğin yanına gidip “Tombik sen nasıl bu kadar hızlı koşabiliyorsun?” diye sormuşlar. Tombik “Ben ufaklığımdan beri koşu yapıyorum kendimi böyle sağlıklı tutuyorum” diye cevap vermiş.

Yıllar geçmiş Tombik ormanın en iyi koşan ve en atletik vücutlu zürafası olmuş. Herkes o koştuğunda “Keşke ben de bu kadar hızlı koşabilsem” diye düşünürmüş.

Tombik Zürafa Masalı – Masal Oku – Yazar: cocukmasal.com

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
70
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
29
kahkaha attım
sevdim sevdim
23
sevdim
şaşırdım şaşırdım
87
şaşırdım
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı