Üç Küçük Domuzcuk Masalı


ÜÇ KÜÇÜK DOMUZ MASALI

ÜÇ KÜÇÜK DOMUZCUK MASALI

 Bir varmış, bir yokmuş. Üç küçük domuz, anneleri ile beraber yaşarmış. Bu üç küçük domuz çalışmaktan nefret eder ve tembellik yapmayı çok severlermiş. Anneleri, küçük domuzların hayatın zorluklarını anlamaları ve üzerlerindeki tembellikten kurtulmaları için kendi evlerini yapıp, orada yaşamalarını istemiş. Birinci küçük domuz, evini samandan yapmış. Böylece daha çok oyun oynayabilmek için kendine vakit kalacağını sanmış. İkinci küçük domuz, evini sopadan yapmış. Bu domuzcuk da kendini kurnaz sanıp kendine daha çok vakit ayırmak için evini sopadan yapınca daha çabuk biteceğine inanmış. Üçüncü küçük domuz ise evini tuğladan yapmış. Evini yapmak için epey emek ve vakit harcamış ancak sağlam olacağı için buna değeceğini düşünmüş.

ÜÇ KÜÇÜK DOMUZ MASALI

Günlerden bir gün kötü kalpli kurt, ormanda dolaştığı sırada domuzcukların evini görmüş. İlk olarak birinci domuzun samandan yapılan evine gitmiş ve kapıda durup bağırmış; “Küçük domuzcuk kapıyı aç… Yoksa bir üflerim, bir püflerim, evini başına yıkarım.” demiş. Birinci domuz “Ben evimi sağlam yaptım, bana hiçbir şey yapamazsın.” demiş Bunu duyan kurt, derin bir nefes alıp üflemiş ve samandan yapılan evi bir nefeste yıkmış. Birinci domuz, hemen koşa koşa ikinci domuzun sopadan yapılan evine gitmiş.

Kurt da oradan ayrılmış;

Kötü kurt, daha sonra ikinci domuzun evini bulmuş ve oraya gitmiş. Kurt, aynı şekilde kapıda durup bağırmış; “Domuzcuk kapıyı aç… Yoksa bir üflerim, bir püflerim, evini başına yıkarım.” demiş. İkinci domuz dönüp kurta seslenmiş “Benim evim kolay yıkılmaz sopalardan yapıldı hepsinden daha sağlamdır. Kolay kolay yıkamazsın.” Demiş. Kurt derin bir nefes çekip bir üflemiş sopadan yapılan evi de yıkmış. Evlerinin yıkıldıklarını gören iki küçük domuzcuk hemen oradan kaçarak üçüncü domuzun yapmış olduğu tuğladan yapılan eve sığınmışlar.

Ve beklemişler;

Kötü kalpli kurt, aramış taramış ve en sonunda üçüncü domuzcuğun tuğladan yaptığı evi bulmuş. Üç küçük domuzcuk da içeride çok korkuyorlarmış ve kendilerine “Acaba kurt burayı da yıkabilecek mi?” diye düşünürken, kurt yine kendinden emin bir şekilde derin bir nefes almış ve kuvvetlice bir üfleme ile evi yıkmayı denemiş.Fakat üçüncü küçük domuzun yaptığı ev tuğladan olduğundan ve tuğla diğerlerinden daha sağlam bir malzeme olduğu için evi yıkamamış. Domuzcuklar, kurdun çatıya tırmandığını duymuşlar ve hemen büyük bir kazanda su kaynatıp bacanın altına yerleştirmişler. Kötü Kurt, bacadan aşağıya indiği zaman sıcak su kazanının içine düşmüş. Böylece domuzcuklar kötü kurttan kurtulmuşlar.

Domuzcuklar annelerini ziyaret ettiği zaman “Evet anneciğim haklıymışsın, hayatta iyi şeyler emek ve zaman harcayarak oluyormuş.” demişler ve bundan sonraki hayatlarında çalışkan birer domuzcuk olup sonsuza dek mutlu yaşamışlar.

ÜÇ KÜÇÜK DOMUZCUK MASALI-Masal Oku

admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir