Üç Küçük Domuzcuk Masalı


ÜÇ KÜÇÜK DOMUZ MASALI

ÜÇ KÜÇÜK DOMUZCUK MASALI

 Bir varmış, bir yokmuş. Üç küçük domuz, anneleri ile beraber yaşarmış. Bu üç küçük domuz çalışmayı hiç sevmezlermiş ve çok tembellermiş. Anneleri, küçük domuzların hayatın zorluklarını anlamaları ve üzerlerindeki tembellikten kurtulmaları için kendi evlerini yapıp, orada yaşamalarını istemiş. Birinci küçük domuz, evini samandan yapmış. Böylece kendine daha çok vaktinin kalıp bir an önce oyunlar oynayabileceğini düşünmüş. İkinci küçük domuz, evini sopadan yapmış. Bu domuzcuk da kendine vakit ayırmak için evini sopadan yapınca daha çabuk biteceğini düşünmüş. Üçüncü küçük domuz ise evini tuğladan yapmış. Evini yapmak için epey emek ve vakit harcamış ancak sağlam olacağı için buna değeceğini düşünmüş.

ÜÇ KÜÇÜK DOMUZ MASALI

Bir gün kötü kalpli kurt ormanda dolaşırken domuzların evlerini fark etmiş. İlk olarak birinci domuzun samandan yapılan evine gitmiş ve kapıda durup bağırmış; “Küçük domuzcuk kapıyı aç… Yoksa bir üflerim, bir püflerim, evini başına yıkarım.” demiş. Birinci domuz “Ben evimi sağlam yaptım, bana hiçbir şey yapamazsın.” demiş Bunu duyan kurt, derin bir nefes alıp üflemiş ve samandan yapılan evi bir nefeste yıkmış. Birinci domuz, hemen oradan kaçarak ikinci domuzun sopadan yapılan evine gitmiş.

Kurt da oradan ayrılmış;

Kötü kalpli kurt, daha sonra ikinci domuzun evine gitmiş. Kurt, aynı şekilde kapıda durup bağırmış; “Domuzcuk kapıyı aç… Yoksa bir üflerim, bir püflerim, evini başına yıkarım.” demiş. İkinci domuz da; “Benim evim sopalardan yapıldı, daha sağlamdır. Kolay kolay yıkamazsın.” Demiş. Kurt derin bir nefes çekip bir üflemiş sopadan yapılan evi de yıkmış. Bunu gören iki küçük domuz hemen kaçarak üçüncü domuzun tuğladan yapılan evine sığınmışlar.

Ve beklemişler;

Kötü kalpli kurt, son olarak üçüncü domuzun tuğladan yapılan evine gelmiş. Üç küçük domuzcuk da içerde “Acaba kurt içeri girebilecek mi?” diye düşünürken, kurt yine kendinden emin bir şekilde derin bir nefes almış ve kuvvetlice bir üfleme ile evi yıkmayı denemiş. Üçüncü küçük domuzun yaptığı ev tuğladan ve en sağlam olduğundan evi yıkamamış. Domuzcuklar, kurdun çatıya tırmandığını duymuşlar ve hemen büyük bir kazanda su kaynatıp bacanın altına yerleştirmişler. Kötü Kurt, bacadan aşağıya indiği zaman sıcak su kazanının içine düşmüş. Böylece domuzcuklar kötü kurttan kurtulmuşlar.

Domuzcuklar annelerini ziyaret ettiği zaman “Evet anneciğim haklıymışsın, hayatta iyi şeyler emek ve zaman harcayarak oluyormuş.” demişler ve bundan sonraki hayatlarında çalışkan birer domuzcuk olup sonsuza dek mutlu yaşamışlar.

ÜÇ KÜÇÜK DOMUZCUK MASALI-Masal Oku

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
81
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
46
kahkaha attım
sevdim sevdim
61
sevdim
şaşırdım şaşırdım
18
şaşırdım
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı