Kurt ve 7 Küçük Oğlak Masalı


Yedi Küçük Oğlak Masalı

Kurt ve 7 Küçük Oğlak Masalı

Bir zamanlar kocaman bir ormanın içinde, anne bir keçi ile yedi küçük yavrusu yaşarmış. Anne keçi evlatlarını çok sever ve onların başına bir şey gelmesinden çok korkarmış. Bir gün anne keçinin dışarıda bir işi olduğu için dışarı gitmesi gerekmiş. Oğlakları etrafına toplayıp onlara “Bakın güzel evlatlarım, benim şimdi dışarı çıkmam gerekiyor. Sizlerden ricam, ben yokken sakın kapıyı kimseye açmayın.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Çünkü ormandaki kötü kalpli kurt gelebilir ve sizlere zarar verebilir.” diye tembihlemiş. Çocuklar “Annecim biz sen yokken kapıyı hiç kimseye açmayız merak etme.” demişler ve annelerini yolcu etmişler.

Kurt anneyi beklemiş;

Anne keçi gittikten sonra, kurt gelmiş, kapıyı çalmış ve “Beni içeri al!” demiş. Ama çocuklar kurdun sesini tanımışlar ve kapıyı açmayı reddetmişler. Bir süre sonra kurt tekrar gelmiş ve kapıyı çalmış. Bu sefer annelerinin sesini taklit etmiş ama çocuklar onun pençelerini göstermesini istemişler. Büyük pençelerini pencere kenarında gördüklerinde kurt olduğunu anlamışlar ve gene içeri almaya izin vermemişler.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Kurt hemen anlamı patilerinin tanındığını ve bu yüzden içeri alınmadığını. Hemen fırına koşmuş ve o büyük siyah patilerini un çuvallarına batırıp beyaza boyamış. Üçüncü kez kapıyı çaldığında “Çocuklarım ben geldim anneniz” demiş ve boyadığı patilerini camdan içeri göstermiş. Bunu gören 7 oğlak ona inanmışlar ve kapıyı açmışlar.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Kurt, 7 kardeşten 6 sını hoop diye midesine atmış.7. oğlak kardeş hemen dolabın içine koşmuş saklanmış ve annesini beklemiş. Bu sırada kurt karnı doyduğu için evden çıkıp bir ağacın altında uyuya kalmış. Eve gelen anne keçi, oğlakları göremeyince çok korkmuş tam bu esnada dolaptan ufak keçi koşmuş, gelmiş ve annesine olan biteni anlatmış.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Anne keçi sinirli sinirli kurdun yanına gitmiş bakmış kurt uyuyor. Hemen kurdun karnının yarıp evlatlarını kurtarmış ve yerine ağır taşlar doldurup kurdun karnını tekrar dikmiş. Kurt, uyanınca çok susamış ve dere kenarına gidip su içerken taşların ağırlığından suya düşmüş ve suda sürüklenerek gitmiş. Kurt, yaptığı kötülükler yüzünden cezalanmış, anne keçi ve 7 küçük oğlak ömürleri boyunca mutluca evlerinde yaşamışlar.

Yedi Küçük Oğlak Masalı-Yazar : Grimm Kardeşler


admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir