Yedi Küçük Oğlak Masalı


Yedi Küçük Oğlak Masalı

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Bir zamanlar büyük bir ormanın içinde, anne keçi ile yedi küçük yavrusu yaşarmış. Anne keçi evlatlarını çok sever ve onların başına bir şey gelmesinden çok korkarmış. Bir gün anne keçinin dışarıda bir işi olduğu için dışarı gitmesi gerekmiş. Oğlakları etrafına toplayıp onlara “Bakın güzel evlatlarım, benim şimdi dışarı çıkmam gerekiyor. Sizlerden ricam, ben yokken sakın kapıyı kimseye açmayın.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

 Çünkü ormandaki kötü kalpli kurt gelebilir ve sizlere zarar verebilir.” diye tembihlemiş. Çocuklar “Annecim biz sen olmadan kapıyı hiç kimseye açmayız hele hele o güzel, beyaz patilerini görmeden kimseye. Sen merak etme bizi. “demişler ve annelerini yolcu etmişler.

Kurt anneyi beklemiş;

Anne keçi gittikten sonra, kurt gelmiş, kapıyı çalmış ve “Beni içeri al!” demiş. Ama çocuklar kurdun sesini tanımışlar ve kapıyı açmayı reddetmişler. Bir süre sonra kurt tekrar gelmiş ve kapıyı çalmış. Bu sefer annelerinin sesini taklit etmiş ama çocuklar onun pençelerini göstermesini istemişler. Büyük pençelerini pencere kenarında gördüklerinde kurt olduğunu anlamışlar ve gene içeri almaya izin vermemişler.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Kurt hemen anlamı patilerinin tanındığını ve bu yüzden içeri alınmadığını. Hemen fırına koşmuş ve o büyük siyah patilerini un çuvallarına batırıp beyaza boyamış. Üçüncü kez kapıyı çaldığında “Çocuklarım ben geldim anneniz” demiş ve boyadığı patilerini camdan içeri göstermiş. Bunu gören 7 oğlak ona inanmışlar ve kapıyı açmışlar.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Kurt, 7 kardeşten 6 sını hoop diye midesine atmış.7. oğlak kardeş hemen dolabın içine koşmuş saklanmış ve annesini beklemiş. Bu sırada kurt karnı doyduğu için evden çıkıp bir ağacın altında uyuya kalmış. Eve gelen anne keçi, oğlakları göremeyince çok korkmuş tam bu esnada dolaptan ufak keçi koşmuş, gelmiş ve annesine olan biteni anlatmış.

Yedi Küçük Oğlak Masalı

Anne keçi sinirli sinirli kurdun yanına gitmiş bakmış kurt uyuyor. Hemen kurdun karnının yarıp evlatlarını kurtarmış ve yerine ağır taşlar doldurup kurdun karnını tekrar dikmiş. Kurt, uyanınca çok susamış ve dere kenarına gidip su içerken taşların ağırlığından suya düşmüş ve boğulmuş. Kurt, yaptığı kötülüğün cezasını çekmiş, anne keçi ve 7 küçük oğlak mutluca evlerinde yaşamışlar.

Yedi Küçük Oğlak Masalı-Yazar : Grimm Kardeşler


Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
25
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
85
kahkaha attım
sevdim sevdim
99
sevdim
şaşırdım şaşırdım
56
şaşırdım
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı