Yolunu Kaybeden Horoz Masalı


yolunu kaybeden horoz masalı

Yolunu Kaybeden Horoz Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde koca bir çiftliğin içinde çeşitli hayvanlar yaşarmış. Bu çiftlikte sabah erkenden kalkan ve herkesi uyandıran bir horoz varmış.

Bu horoz günlerden bir gün yine erkenden uyanmış “Üürüüü üüüü” diye bağırmış, bakmış uyanan yok. Etrafta biraz dolaşmaya karar vermiş. Çiftliğinin arka taraflarına doğru ağır adamlarla yürümeye başlamış ama yolunu kaybetmiş.

Kocaman bir kapından içeri girmiş ama burası kendi kümesine hiç benzemiyormuş. Kafasını kaldırıp bakmış ve kocaman atları görmüş. O an yanlışlıkla atların ahırına girdiğini anlamış. Çok kormuş çünkü atlar kendinden çok iriymiş ve hiçbirini tanımıyormuş.

Horoz “Buradan nasıl çıkabilirim? Umarım biri bana yardım eder.” diye düşünüyorken birden bir ses duymuş. Tepesinde kocaman bir at bir dikilmiş horoza bakıyormuş. At, horoza “Hey küçük tavuk bizim evimizde ne yapıyorsun?” diye sormuş. Horoz kendisine “tavuk” denmesine çok bozulmuş ama at çok iri olduğu için bir şey söylemeye de cesaret edememiş ama kibarca “Merhaba At Bey, buradan nasıl çıkabilirim acaba? Ailemin yanına dönmek zorundayım.” demiş. At “Nasıl geldiysen öyle git. Burası bizim evimiz senin burada işin yok.” demiş. Horoz, içinden “Ne kadar kaba canlılar çünkü bana hiç yardımcı olmuyorlar.” diye düşünmüş.

Horoz çıkmak için içerde dolaşmış ama atlar sürekli yürüyorlarmış. Ezilmemek için bir sağa bir sola kaçmış. Horoz biraz dolaştıktan sonra girdiği kapıyı bulmuş ve gideceği için çok sevinmiş. Atlar yemlerini yemekle meşgulken kapıya doğru koşmuş. Sonunda çıkabilmiş ama atlara hatalarını anlatmak için kapının oradan kafasını uzatmış “Hey at arkadaşlar! Bundan sonra lütfen daha dikkatli olun. Eğer evinize bir misafir geliyorsa ona daha kibar davranın ve yardımcı olun. Günün birinde sizde ondan yardım isteyebilirsiniz.” demiş.

Horoz, kümesine geri dönmüş ve bilmediği yerlere asla gitmemeye karar vermiş.

Yolunu Kaybeden Horoz Masalı : Masal Oku

Sizin Tepkiniz Nedir?

eğlenceli eğlenceli
34
eğlenceli
kahkaha attım kahkaha attım
103
kahkaha attım
sevdim sevdim
98
sevdim
şaşırdım şaşırdım
66
şaşırdım
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı